Av Hayvanlı Kedi Konservesi 

Av Hayvanlı Kedi Konservesi 

Kediler, yapıları gereği avcı grubunda olduklarından dolayı ne kadar da evcilleştirmeye çalışsak bunu tam olarak beceremiyoruz ve her zaman kendilerine doğal ortamlarını yaratmaya çalışıyorlar. Kedilerde gözlemlediğimiz gibi önlerine konulan hazır yiyeceklerden daha çok dışarıda kuş, böcek, sürüngen tarzı canlıları avlanmaya odaklılar ve bundan daha fazla lezzet ve zevk duymaktadırlar. Kediler yapıları ve familya yaşantılarından dolayı doğada çok iyi birer avcı olduklarından damak rottweiler tatları da av hayvanlarının etlerine adapte olmuş günümüzde ne yazık ki kuru mama ev yemeği gibi maddelerle kedilerin damak tadını günümüze adapte etmiş olsak da kediler bu yemekleri zorunluluktan keyif almadan tüketmektedirler. Kedinize bir nebze olsun doğal ortamındaki damak tadını yaşatmak istiyorsanız, damak tadına uygun av hayvanları ile hazırlanmış konserve mamalarından ek gıda olarak deneyebilirsiniz. Av hayvanlı kedi konservesi içerik açısından kedilerin doğal ortamda avlayıp beslendikleri av hayvanlarından oluşmaktadır. Ördek, kuş gibi doğal ortamında gördüğünde iştah kabarttığı hayvanların etlerini bir araya getirip kedinizin önüne sunabilirsiniz. Ayrıca bunların yanına ek olarak yumurta, hububat, ve minerallerle de desteklenmiştir. Analitik bileşenleri olarak genellikle protein, nem, hayvansal yağlar ve lifler gibi her yaş mamada bulunan ek gıda takviyeleri ile zenginleştirilip kedinize diğer yaş mamalarla aynı kalitede daha lezzetli bir öğün olmaktadır. Başlıca av hayvanlı yaş mama üreten markaları incelediğimizde; brit, mio, animonda, golosi, proplan, quik vb..  

  İçerik ve kalite bakımından yaş mamalarda bulunması gereken maddeler, et, balık, tavuk gibi et ürünlerinin miktarları, bu miktarların ortalama %35 civarında olması gerekmektedir. %5 ile %15 arasında içerik barındıran yaş mamalar kesinlikle tavsiye edilemeyecek kadar boş ve yararsız mamalardır. Ayrıca içeriğinde % 40 civarı et ve ürünleri yazıyor ancak parantez içinde yazan miktarlar %5, %6 gibi toplamı %40’a yaklaşmıyor ise geri kalan miktarın ne ile tamamlandığını net bir şekilde bilemiyorsak bu yaş mamalar şeffaf içerik vermekten kaçınıyorlar demektir ki bu yaş mamanın kediniz açısından yeterli mi yetersiz mi olduğunu kestiremeyiz. Tercih etmememiz  satılık rottweiler yavrusu  gereken yaş mamaların içeriğinde şeker , tahıl, hayvansal ek gıdalar, tuz, mısır, buğday, gluten gibi maddelerin bulunmaması, tuarin ve vitamin gibi maddelerin yazıp yazmadığına bakmalı eğer yazmıyorsa bu maddelerin bulunup bulunmadığını sorgulamak için üretici ya da ithalatçı firma ile iletişime geçmekten sakınmadan bilgi almaya çalışınız. Satın almadan önce üzerinde son kullanım tarihine bakmalı satın aldıktan sonra kokusuna bakmadan mamayı kedinize vermeyiniz. Kokusunun yaş mama ne içeriyor ise doğal olarak onun gibi kokmasına dikkat ediniz. Bir çok kalitesiz mamalarda içerikleri değiştirmeden aynı ürünün üzerine farklı içerikler yazarak geniş bir ürün skalaları varmış gibi göstermeye çalıştıklarını unutmayınız .  

Satın aldığınız yaş mamayı açtıktan sonra da en geç 3 gün içerisinde tüketmeye özen göstererek buz dolabında saklayınız. Gelelim av hayvanlı yaş mamaları karşılaştırarak en iyi olanını bulmaya. Biraz önce bahsettiğimiz yaş mama markalarının içeriğini karşılaştırdığımızda %32 gibi et oranı ile ve içerisinde tahıl, şeker, tuz, gluten gibi maddeleri bulundurmayışı, yüksek nem ve protein satılık rottweiler oranları ile desteklenmiş olması ve kedilerin anotamik yapısına uygun üretilmiş ve damak tadını da desteklemesi açısından matisse tavşanlı yaş mama diğerlerinden biraz da olsa ayrılmaktadır. Tavşan etinin yanı sıra balık eti ve yağları ile zenginleştirilmiş minerallerle desteklenmiştir. Diğer kedi mamalarını incelemeye vakit bulamıyorsanız bu tavsiyeye uyup gönül rahatlığı ile kedinize sunabilirsiniz. N&D gibi en önde gelen kuru mama üreticisi olan bir markanın alt ürünü olan matisse yaş maması tüketicilerin güvenini kazanmıştır.  

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: