Av Hayvanlı Kedi Maması 

Av Hayvanlı Kedi Maması 

Hepimizin bildiği gibi kedi bakım ve beslenmesini oldukça zordur. Pek çok farklı mama çeşidi ve farklı bakım yöntemleri bulunmaktadır. Kedinizin doğru şekilde beslenmesi ve yaşam süresinin mümkün olduğu en uzun süreye kadar uzatılması sizin göreviniz olduğundan bu hususlara oldukça dikkat etmelisiniz. Çünkü bildiğiniz gibi bu evcil hayvanlarımız bizlere birer emanet gibidir. Evcil hayvanlarımızı bakmak ve onların sağlığına özen göstermek bu açıdan bizim görevimizdir. Bunu yapmadığımız  rottweiler takdirde, onların normal yaşam alanlarından soyutlanmış ve kendi evimize hapsetmiş olmaktan başka bir şey yapmamış oluruz. Bunun yanında kedilerimiz diğer hayvanların birçoğuna göre oldukça narin yaratılışlı hayvanlardır. Yalnızca fizyolojik açıdan değil, aynı zamanda psikolojik açıdan da oldukça yardıma muhtaç ve bugün bizim şehirlerimizde kendilerini koruyamayacak seviyededirler. 

 Bu sebeple, kedilerimiz için kullanılmaması gereken mamaları belirtmeden ve gerekli açıklamaları yapmadan önce kedi bakımı ve beslenmesi ile ilgili bazı konuları dile getireceğiz. Kedilerimizin bakımı özellikle temizliği dikkat etmemiz gereken birinci husustur. Kedilerimizin yıkanması için aldığınız şampuanların ucuz ve kalitesiz markalar olmamasına son derece önem göstermelisiniz. Özellikle tüy dökme ve hamilelik dönemlerinde bunlara çok daha önem göstermeniz gerekmektedir. Cinsel açıdan istekli olduğu dönemlerde eğer dışarıya çıkmışsa dışarıdaki kedilerden bulaştırabileceği özellikle cilt ve deri hastalıklarına özellikle dikkat etmelisiniz. Bu sebeple hem kullandığı şampuana hem de eve gelir gelmez yıkayıp bakımını yapmaya son derece önem göstermelisiniz. 

 Kedilerimiz belirttiğimiz gibi oldukça narin hayvanlardır. Bu sebeple, dikkat etmemiz gereken bir diğer konu onların psikolojik yönleridir. Kediler, sahiplerine çok bağlıdırlar ve sahiplerinden mutlaka merhamet görmek satılık rottweiler isterler. Bu onlar için çok önemlidir. Merhamet göremedikleri zamanlar hiç hastalıkları yokken bile bir takım rahatsızlıkları ortaya çıkabilir veya bağışıklık sistemleri zayıflayarak pek çok hastalığa açık duruma gelebilirler. Bu sebeple kedilerimizin psikolojik süreçlerini iyi izlemeli cinsel açıdan istekli olduğu dönemlerde, hamilelik dönemlerinde ya da sizden sevgi beklediği dönemlerde onların psikolojik sağlığına önem göstermelisiniz. 

 Kedi bakımı için dikkat etmemiz gereken bir diğer konu ise mama seçimidir. Mama seçimine oldukça dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde çok ciddi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Mama seçiminde dikkat edilecek hususları şöyle sıralayabiliriz. Birincisi açık olarak satılan mamaları alırken oldukça dikkatli davranmalısınız, güvenmediğiniz pet shoplardan bu mamaları almamalısınız.  

Çünkü bazı ürünler tarihi geçmiş mamaların açılmasından oluşmuş olabilir ve herkes çok iyi belir ki kendimiz nasıl tarihi geçmiş ürünler yemiyorsak kedilerimize vermek de istemeyeniz. 

  İşte bu sebeple av hayvanlı kedi satılık rottweiler yavrusu maması alırken de oldukça dikkat etmeliyiz. Çünkü özellikle ucuza satılan bazı mamalarda av hayvanları yerine doğrudan sakatatlar kullanılmakta ve sakatatlarda belli bir süre sonra kokacağından bu kokmanın önüne geçebilmek için mamaları tuzlamak yoluna giderler bunun sonucunda kedileriniz çeşitli iç hastalıkları ve böbrek sorunlarıyla karşılaşabilir. 

 Bu sebeple, özellikle av hayvanlı kedi maması alıyorsanız. Güvendiğin yerlerden almalı, mümkün mertebe pahalı ve kaliteli ürünleri almaya dikkat etmelisiniz. Genel olarak piyasadan bilinen ve çok alınıp satılan kedi mamaları fiyatlarını şöyle sıralayabiliriz. 

Miglior gato, Allice, Whiskas gibi mamalardır. Bu mamalar genel olarak konserve şeklinde satılmaktadır. Ve fiyatları da 25 ile 50 lira arasında ortalama olarak değişmektedir. 

 Bu konuda belirtmemiz gereken bir başka konu ise sokakta yaşayan sahipsiz evcil hayvanlar ve kedilerdir. Hepimiz kedilerimize oldukça dikkat ederiz. Fakat sokaktaki pek çok kedi çoğu zaman kendilerine yemek bulamaz ve oldukça zor şartlar içine düşebilir. Bu sebeple kendi kedilerimiz için aldığımız kedilerimizin alışkın olmadığı ve sevmediği mamaları en azından bu evcil hayvanlara vermeliyiz.  

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: